گوچی

gucci

برند عطر و ادکلن گوچی

 

گوچی، خانه مد، فشن، عطر و ادکلن در سال 1921 توسط گوچیو گوچی تاسیس شد. هنگامی که او در هتل “Savoy” در لندن کار می کرد با الهام گرفتن از چمدان های زیبایی که مسافران با خود همراه داشتند با هدف ترکیب ظرافت و زیبایی با صنایع دستی سنتی و ساخت چمدان هایی برای مسافران ثروتمند به شهر فلورانس بازگشت.

 

کمپانی های مربوط به ساخت لوازم اسب سواری به چرم مرغوب نیاز داشتند و تقاضا برای آن بالا بود همچنین این مسئله در زمانی رخ داد که در طول جنگ جهانی دوم بود و عرضه کننده کمی برای این محصول وجود داشت.

 

کمپانی گوچی با استفاده نوآورانه از کنف، کتان و الیافی که از ساقه گیاهان به دست می آمد توانست بسیاری از محصولات لازم را تولید و نیاز بازار را تامین کند و این موضوع باعث گسترده تر شدن تجارت برند Gucci شد.

 

گوچی در سال 1953 درگذشت اما فرزندان او راه او را دنبال کردند. این روال همچنان ادامه پیدا کرد و موفق به گسترش برند شدند تا جایی که به عنوان عرضه کننده کالاهای لوکس در دنیا شناخته شد. علامت تجاری برند گوچی “double G” (دو عدد G) در سال 1960 به تصویب رسید.

 

اولین عطر زنانه برند گوچی در سال 1974 با عنوان “Gucci No 1” معرفی شد. از آن زمان تا به حال ادکلن های زنانه و مردانه مختلفی ساخته و ارائه شد که برخی به عنوان عطر های افسانه ای شناخته شدند برای مثال “Gucci 3” و ادکلن “L’atre di Gucci” از جمله این عطر های خارق العاده هستند.

 

یکی دیگر از خارق العاده و پرفروش ترین عطرهای تاریخ این برند، گوچی فلورا برای بانوان است که به محض عرضه به بازار با استقبال شگفت انگیزی رو به رو شد.

 

تام فورد در اواسط دهه 1990 تا اوایل قرن 21 مدیریت بخشی از این کمپانی را بر عهده داشت. پس از او خانم “Frida Giannini” که طراح مد و فشن ایتالیایی بود تا سال 2015 در این کمپانی مشغول به کار بود، در حال حاضر نیز “Alessandro Michele” مدیر خلاقیت برند گوچی است.

در حال نمایش 8 نتیجه