عطر گرم و شیرین زنانه

sweet women perfume

عطر گرم و شیرین زنانه

عطر گرم وشیرین زنانه به طور کلی توسط طیف رایحه و نت‌های استفاده شده در ترکیبات خود طبقه بندی می‌شود. اما انواع رایحه به جز نت‌های ساختاری خود از طبع گوناگونی هم برخوردارند.

برخی نت‌ها طبع گرمی دارند و برخی دیگر طبعشان به سردی می‌گراید. در میان عطر گرم و شیرین زنانه، طعم و مزه برخی از رایحه‌ها شیرین و برخی دیگر تلخ هستند. همه این‌ها بر اساس نت‌های غالب ساختار رایحه تشخیص داده می‌شوند.

در واقع ترکیب ساختار نت‌های عطر و تفاوت طبع و طعم هر یک از عطرها منجر به پدید آمدن گرمی سردی یا شیرینی و تلخی رایحه می‌شود. البته منظور از طعم عطر مزه واقعی آن نیست. بلکه در حقیقت مزه‌ای است که با رایحه خود به شنونده القا می‌کند.

عطر گرم و شیرین زنانه به دسته‌ای از گروه‌های بویایی اطلاق می‌شود که طبع گرمی دارد و نت‌های شیرینش بر دیگر نت‌ها غلبه می‌کند. به عنوان مثال نت‌های ادویه‌جات و برخی از گل‌ها طبع گرمی دارند و گرما و هیجان را القا می‌کنند.

بنابراین مناسب استفاده در فصل‌های سرد سال هستند. در عوض نت‌های مرکبات و دریایی طبع سردی دارند و خنکی و طراوت را در فضا منتشر می‌کنند. به همین علت مناسب استفاده در فصل‌های گرم‌تر سال هستند.

نت‌هایی از قبیل شکلات، وانیل و امثال آن‌ها رایحه شیرینی از خود منتشر می‌کنند و منجر به شیرینی طعم عطر می‌شوند. به علاوه نت‌های شیرین اغلب رایحه‌ای عمیق و قوی دارند. بنابراین در کل می‌توان گفت یک عطر گرم و شیرین زنانه بیشتر مناسب استفاده در فصل‌های سرد سال یعنی پاییز و زمستان است.

نمایش 1–15 از 22 نتیجه