ادکلن زنانه

women perfume

همه افراد ترجیح می‌دهند همیشه خوشبو و آراسته باشند. در واقع برخورداری از رایحه مناسب هم یکی از اصول مهم آراستگی و شیک پوشی به شمار می‌رود. اما انتخاب رایحه هم اصولی دارد که بهتر است رعایت شوند. اگرچه امروزه عطرهای مشترک زیادی به صنعت فروش عطر و ادکلن وارد شده‌اند، اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند عطری استفاده کنند که با جنسیتشان هماهنگی داشته باشد. ادکلن زنانه دسته‌ای از گروه‌های بویایی هستند که اغلب احساس لطافت و نرمی زنانه را به اطرافیان القا می‌کنند. این عطرها به خوبی گویای جنس زیبا و ظریف زنانه هستند. ادکلن‌های زنانه به نسبت مردانه اسانس بیشتر و رایحه قوی‌تری دارند. به همین دلیل اغلب ادکلن زنانه به صورت ادوپرفیوم تولید می‌شوند. عطرهای زنانه بیشتر از نت‌های خانواده گلی، شرقی، مدیترانه‌ای، مرکباتی و میوه‌ای تهیه می‌شوند.

در بسیاری از کشورهای خاورمیانه خانم‌ها از قدیم گل‌ها را به روی لباس خود می‌زدند تا عطر گل‌ها در فضا پخش شود و بوی خوبی به مشام اطرافیان برسد. به همین سبب امروزه هم نت‌های گلی پای ثابت ادکلن زنانه و از رایج‌ترین نت‌ها در عطرهای زنانه به شمار می‌روند. معمولا برای خلق یک ادکلن زنانه، از گل‌هایی با رایحه قوی استفاده می‌شود. گل رز، یاس و مریم از رایج‌ترین نت‌های خانواده گلی به شمار می‌روند، که با عطر قوی خود در اغلب ادکلن‌های زنانه معروف از جمله شنل استفاده می‌شوند.

در ادکلن زنانه و عطرهای شرقی از دیگر گروه‌های بویایی که مناسب خانم‌ها هستند از نت‌های اصیل مشک و عنبر استفاده می‌شود. این نت‌های شیرین، عطری به شدت وسوسه انگیز و اغوا کننده دارند و اغلب از طبعی گرم برخوردارند.

نمایش 1–9 از 75 نتیجه