ناسوماتو

nasomatto

برند عطر و ادکلن ناسوماتو

 

ناسوماتو توسط “Alessandro Gualtieri” عطرساز به نام ایتالیایی که با کمپانی هایی همچون دیزل، ورساچه، فندی، ولنتینو و … سابقه همکاری داشت، تاسیس شد.

 

آلساندرو گوالتیری هنر عطرسازی را در آلمان فرا گرفت و به واسطه همکاری با عطرسازان بزرگ، هنرمندان و برند های ادکلن دست ساز، موفقیت های قابل توجهی به دست آورد اما بعد ها به دلیل ایده های رادیکالی اش طرد شد و تصمیم گرفت تحت برند خودش (ناسوماتو) فعالیت هنری اش در عطرسازی را ادامه دهد.

 

گوالتیری برند خود را در سال 2007 و در شهر آمستردام هلند تاسیس کرد و نام آن را Nasomatto نهاد که به زبان ایتالیایی به معنای “بینی دیوانه” است.

 

اولین سری از محصولات کمپانی ناسوماتو در همان سال به بازار عرضه شد، این مجموعه شامل عطر های “Hindu Grass”، “Duro” ،”Narcotic Venus” ،”Silver Musk” و “Absinth” بود.

 

در سال های بعد چندین ادکلن دیگر به خط تولید این کمپانی اضافه شد که شامل عطر های China White در سال 2008، ادکلن بلک افغان در سال 2009، Nuda در سال 2010 و Pardon در سال 2011 بود.

 

دهمین ادکلن از این سری محصولات ناسوماتو، عطر Blamage بود که در سال 2014 به همراه یک فیلم که توضیحاتی درباره چگونگی ساختش می داد منتشر شد.

 

او درباره رویکرد منحصر به فرد عطرسازی خود مخصوصا در کمپانی ناسوماتو می گوید : “من شروع به ساختن چیزی می کنم اما در یک نقطه خاص، آن چیز خودش شروع به انتخاب کردن برای خودش می کند. این فرآیندی است که مرا راهنمایی می کند.

 

من احساس از کنترل خارج شدن را دوست دارم و من کسی نیستم که انتخاب می کند. دخالت من برای خلق چیزی است که خود زنده است و قادر به گفتن حرف های جدید خواهد بود. من می خواهم عطر های من از خودشان هوش داشته باشند و منظور من این است که نمی خواهم آن ها فقط به عنوان برده باشند.”

 

فرآیند پر هرج و مرج و خلاقانه گوالتیری ممکن است او را با برند های سنتی بیشتر بیگانه کند اما همین موضوع است که ناسوماتو را محبوب تر می سازد.

در حال نمایش یک نتیجه