مون بلان

mont blanc

برند عطر و ادکلن مون بلان

 

مون بلان یکی از معروف ترین برندهای آلمانی ایست که در زمینه تولید نوشت افزار، عطر و ادکلن، کالاهای لاکچری و … فعالیت می کند.

 

برند مون بلان در سال 1908 توسط یک فروشنده لوازم تحریر به نام “Claus-Johannes Voss” و یک بانکدار به نام “Alfred Nehemias” و مهندسی به نام “August Eberstein” تاسیس شد.

 

این کمپانی ابتدا به نام “Simplo Filler Pen” شروع به کار کرد. قلم ها در هامبورگ ساخته می شد و تولید یک قلم خاص در سال 1910 باعث تغییر نام این کمپانی به Mont Blanc شد (برخی در ایران از تلفظ مونت بلانک استفاده می کنند).

 

مونت بلنک لوگویی به شکل ستاره دارد که در سال 1913 طراحی شد و الهام گرفته از قله “مون بلان” واقع در رشته کوه های آلپ است.

 

اولین موضوعی که باعث شهرت این برند شد قلمی با نام “Meisterstück” بود که برای اولین بار در سال 1924 ساخته شد و همچنان تولید آن ادامه دارد.

 

موفقیت این قلم باعث گسترش برند Mont Blanc و صادرات این محصول به دیگر نقاط جهان شد. رقم 4810 که ارتفاع قله مون بلان است به روی تمامی این مدل قلم ها از سال 1929 حک شد.

 

در سال 1935 این کمپانی تولیدات خود را در زمینه محصولات چرمی مانند دفترچه و جامدادی گسترش داد.

 

تاسیسات این برند در دوران جنگ جهانی دوم نابود شد اما دوباره بازسازی شد و در طول این مدت تولید محصولات در کشور دانمارک ادامه داشت.

 

خودنویس های “Meisterstück” همچنان روند تولید خود را ادامه داد و بهتر نیز شد و به عنوان یک تجارت گران بها برای برند مونت بلنک باقی ماند.

 

در سال 1980 توجه ها به ست خودنویس ها بیشتر شد این مسئله به کمپانی Mont blanc این اجازه را داد تا پای به بازار تجارت آسیا بگذارد.

 

مونت بلنک همچنین بوتیک های شگفت انگیزی را در سال 1990 راه اندازی کرد. کمپانی دانهیل بخش زیادی از کمپانی مون بلان را خریداری کرد که بعد ها توسط گروه “Richemont” خریداری شد.

 

مون بلان از سال 2001 وارد صنعت عطرسازی و ادکلن شد و در سال 2005 اولین عطر مردانه و مشهور خود را تحت عنوان “Starwalker” به همراه خودنویس های این مدل روانه بازار کرد.

 

پرفروش ادکلن این برند مون بلان لجند است که در سال 2011 توسط عطرساز معروف، الیویه پشو خلق و به بازار عرضه شد.

در حال نمایش 3 نتیجه