لانوین

lanvin

برند عطر و ادکلن لانوین

 

لانوین خانه مد فرانسوی توسط جین ماریا لانوین تاسیس گردید. وارد شدن به صنعت مد و فشن برای او که به عنوان یک طراح لباس در پاریس آموزش دیده بود با طراحی لباس هایی که برای دخترش مارگوریته آغاز شد.

 

مردمی که لباس ها را بر تن مارگوریته می دیدند شگفت زده به دنبال کسی که لباس ها را برای او دوخته بود می گشتند و همین موضوع باعث پیوستن جین لنوین به اتحادیه خیاط ها در سال 1909 شد.

 

دیری نگذشت که او از دوخت لباس برای کودکان به طراحی و دوخت لباس برای مادرانشان تغییر رویه داد و بعد از آن به دوخ و دوز لباس های جفت برای مادر و فرزند پرداخت.

 

امپراطوری لنوین پس از مدتی کار خود را توسعه داد و طراحی دکوراسیون منزل و دوخت لباس برای آقایان را در حیطه فعالیت های خود قرار داد.

 

در سال 1924 بود که لانوین موفقیت خارق العاده خود را با ورود به عرصه عطرسازی تثبیت کرد. اولین عطر کمپانی Lanvin در همان سال و تحت عنوان “My Sin” روانه بازار شد.

 

موفق ترین عطر لانوین “Arpege” (برگرفته شده تمرین آرپژ پیانو مارگوریته دخترش) بود که در سال 1927 ارائه شد که همچنان به عنوان یک ادکلن کلاسیک تولید می شود. ادکلن اکلت که در سال 2002 عرضه شد نسخه جدید همین محصول است.

 

جین لانوین در سال 1946 از دنیا رفت و دخترش فرمان هدایت این کمپانی را عهدا دار شد و تا سال 1989 به دست همین خانواده اداره می شد.

در حال نمایش 2 نتیجه