هرمس

hermes

برند عطر و ادکلن هرمس

 

هرمس خانه مد، فشن عطر و ادکلن لاکچری فرانسوی است که در سال 1837 میلادی توسط تیری هرمس (Thierry Hermes) تاسیس شد.

 

برند هرمس در ابتدا به تولید لوازمی مانند کفش، دستکش، کمربند و … تمرکز داشت که با گذر زمان به ساخت کیف های چرمی نیز روی آورد. پس از آن در زمینه تولید روسری، شال و … به کار خود ادامه داد.

 

برای برند هرمس ماجراجویی عطر در سال 1951 با تولید ادکلن Eau de Hermes که توسط ادموند رودنیتسکا که یکی از خلاق ترین عطرسازان جهان در آن زمان بود، آغاز شد.

 

ده سال بعد با تولید عطر Caleche که اولین عطر زنانه رسمی برند هرمس بود، تاثیر گذاری این برند در صنعت عطر و ادکلن به تایید همگان رسید.

 

ورود ژان کلود النا (Jean Claude Ellena)  به عنوان عطرساز به خانه عطرسازی، مد و فشن Hermes در سال 2004 قدمی قاطع برای پیشرفت در صنعت عطرسازی بود.

 

او به عنوان یک هنرمند و با تلاطمی که در حس بویایی خود داشت، فراتر از مقیاس زیبایی، با ترکیب مواد اولیه عطرسازی، رایحه ی به خصوص برند هرمس را برای همگان به اشتراک گذاشت.

 

ملاقات ژان کلود النا با امیل هرمس (نوه تیری) موجب خلق رایحه عطر Eau de Hermes شد که یکی از پر افتخار ترین ادکلن های تاریخ فرانسه است. این عطر به عنوان یکی از عطر های درخشان در تاریخ عطرسازی فرانسه باقی مانده است.

 

در سال 1961 به مناسبت ازدواج ژان رنه گرند (فرزند امیل هرمس) با عطرساز مشهور گای رابرت (Guy Robert) عطر Caleche به بازار عرضه شد تا این عطر فوق العاده برند Hermes را به یکی از برند های مطرح صنعت عطر و ادکلن به همگان معرفی کند.

 

علاوه بر این نه سال بعد، گای رابرت ادکلن اکوپاژ (Equipage) نخستین عطر مردانه خانه عطرسازی Hermes را خلق کرد.

 

همکاری اخیر او با ژان کلود النا باعث خلق عطر “آن جاردین این مدیترانه” (Un Jardin En Mediterranee) در سال 2003 بود که باعث شد در سال 2004 به عنوان عطرساز انحصاری خانه عطرسازی Hermes منتصب شود.

 

همین موضوع دلیلی بر ایجاد وابستگی عمیق تر بین عطرسازان و خانه عطرسازی Hermes شد تا از آن پس تولید رایحه های جدید به نظر و تایید هر دو طرف نیاز داشته باشد.

در حال نمایش 3 نتیجه