جورجیو آرمانی

giorgio armani

برند عطر و ادکلن جورجیو آرمانی

 

جورجیو آرمانی طراح پوشاک، مد، فشن، عطر و ادکلن ایتالیایی است که به واسطه ی طراحی خاص و جذاب لباس های مردانه اش به شهرت رسید. آرمانی حرفه خود را به عنوان طراح ویترین های فروشگاه های مختلف شروع کرد نکته جالب اینجاست که او با جا زدن خود به عنوان خریدار این شغل را برای خود فراهم کرد. پس از آن از سال 1960 تا 1972 به عنوان طراح در کمپانی شناخته شده ی “Nino Cerutti” به مدت 12 سال مشغول به کار بود.

 

جورجیو آرمانی در سال 1974 اولین کلکسیون لباس مردانه خود را تحت برند خود با نام “Giorgio Armani” ارائه داد و در همان سال، طراحی و تولید لباس برای بانوان را آغاز کرد. سپس در سال 1975 دیگر تولیدات مربوط به صنعت طراحی لباس را عرضه کرد.

 

آرمانی که در آمریکا تقریبا برندی ناشناس بود پس از اکران فیلم “American Gigolo” که در آن کارکتر “Richard Geres” لباس ها جورجیو آرمانی را بر تن کرده بود توانست طیف گسترده ای از مخاطبان را به خود اختصاص دهد. این موضوع باعث همکاری های بیشتر این چنینی در آینده برای این برند شد.

 

برند جورجیو آرمانی در حدود اوخر دهه 1970 تا اوایل سال 1980 به سرعت گسترش یافت و محصولات مختلفی را در در قیمت های متفاوت به بازار عرضه کرد. ادکلن آرمانی کد یکی از موفق ترین عطرهای این برند است.

در حال نمایش 8 نتیجه