شنل

chanel

برند عطر و ادکلن شنل

 

شنل یکی از معتبرترین برندهای مد، فشن، عطر و ادکلن است که در سال 1910 توسط گابریل شنل (که توسط دوستانش کوکو صدا زده می شد) در فرانسه شروع به کار کرد. برند CHANEL انقلابی عظیم در صنعت مد و فشن به وسیله ی طراحی ساده، بسیار زیبا و با وقارش به وجود آورد.

 

او از اولین طراح های شلوار زنانه بود همچنین از او به عنوان سازنده مدل “The Little Black Dress” یاد می شود. بانو شنل کنترل کیفیت خاصی را روی طراحی و ساخت محصولاتش تا زمان مرگ داشت.

 

بانو کوکو شنل در 19 اوت سال 1883 در فرانسه متولد شد و در شهر پاریس اولین فروشگاه خود را راه اندازی کرد که حتی تا زمان مرگ این مکان را حفظ کرده بود. این برند در سال 1913 و بعد از جنگ جهانی اول با عرضه لباس های ورزشی زنانه به شهرت رسید.

 

در دهه 1920، شانل تجارت پر رونق خود را به مرحله ای جدید برد و اولین عطر خود با نام Chanel No. 5 را به بازار روانه کرد. رکود اقتصادی در دهه 1930 تاثیر منفی بر برند Chanel داشت اما با وقوع جنگ جهانی دوم، بانو شنل مجبور به تعطیل نمودن فروشگاه خود شد.

 

بعد از جنگ، او پاریس را ترک کرد و چند سالی را در سوئیس سر کرد. در اوایل دهه 1950 و در سن 70 سالگی به دنیای مد بازگشت و نتایج بسیار خوبی را هم به دست آورد.

 

عطر زنانه Chanel N°5 و بسیاری از دیگر ادکلن شنل توسط عطرساز روسیه – فرانسوی ارنست بوکس (Ernest Beaux) طراحی شد و از 1978 طراحی های عطر این برند را ژاک پولژ طراحی کرد. همچنین عطر کوکو شنل از خارق العاده ترین محصولات این برند است.

در حال نمایش 6 نتیجه