کارون

caron

برند عطر و ادکلن کارون

 

کارون برند افسانه ای عطرسازی فرانسوی است که توسط ارنست دالتروف در سال 1903 تاسیس شد. او آموزش رسمی در رشته عطرسازی ندیده بود اما با توجه به اینکه شیفته عطرسازی بود به تدریج و با ترغیب و تشویق مادرش به او و همچنین استعداد بسیار بالا در بویایی، این مسیر را انتخاب کرد تا یکی از ماندگارترین و معروف ترین خانه های عطرسازی تاریخ را در صنعت عطر و ادکلن خلق نماید.

 

داستان خانه عطرسازی کارون یک رمان عاشقانه مخفی است. دالتروف یک طراح سابق لباس به نام فلیشه ونپویل را به عنوان مشاور هنری کمپانی خود استخدام کرد. خانم ونپویل بر طراحی شیشه ها و بسته بندی عطر ها نظارت داشت و نقش مهمی در موفقیت های این کمپانی ایفا نمود.

 

در این بین شایعاتی مبنی بر علاقه ی دالتروف و ونپویل به یکدیگر مطرح می شد اما دالتروف هیچ وقت از علاقه خود سخنی به میان نیاورد.

 

این زوج تا حدی به موفقیت رسیدند که در قرن بیستم عطر و ادکن هایشان مورد علاقه همگان قرار گرفت. اولین ادکلن برند کارون در سال 1911 به بازار عرضه شد. ممکن است خیلی با محصولات فوق العاده این کمپانی آشنا نباشید اما باید بدانید که روند تولید و عطرسازی این کمپانی همیشه از دید همگان پنهان بوده است.

 

با شروع جنگ جهانی دوم و حمله نازی ها، دالتروف که یک یهودی معتقد بود به آمریکا گریخت و کمپانی Caron را به دستان توانای ونپویل سپرد. دالتروف هرگز به اوپا باز نگشت و در سال 1947 دار فانی را وداع گفت، پس از آن وانپویل نیز تا سال 1967 و پیش از مرگش سکان هدایت این کمپانی را در دست داشت و همچنان به تولید روز افزون و همکاری با دیگر عطرسازان ادامه می داد.

 

اکنون، حتی پس از گذشت چند دهه همچنان کمپانی کارون به تولید ادکلن مردانه ای که ارنست دالتروف در آن زمان ساخته بود بدون تغییر در شکل شیشه و بسته بندی، عرضه می شود.

 

پاتریک الز در سال 1998 کمپانی کارون را خریداری کرد و در حال حاضر رومن الز این کمپانی را اداره می کند.

در حال نمایش یک نتیجه