کارولینا هررا

carolina herrera

برند عطر و ادکلن کارولینا هررا

کارولینا هررا طراح مد و لباس دورگه ونزوئلایی و آمریکایی است که برند Carolina Herrera را در سال 1980 افتتاح کرد. این برند به واسطه کلاس بالای محصولات و دقت و ظرافت در طراحی خیلی زود به شهرت رسید.

کارولینا هررا در 8 ژانویه سال 1939 در شهر Caracas ونزوئلا به دنیا آمد. پدر او افسر نیروی هوایی و در مقطعی هم فرماندار همان شهر بود. او یکی از چهار دختر خانواده ای تقریبا اشرافی بود که قدمت این خانواده به سال 1500 میلادی می رسید.

مادر و مادربزرگ او، هر دو در زمینه مد فعالیت می کردند و در سفری که به پاریس داشتند کارولینا را همراه خود بردند و برای او ادکلن و لباس هایی از برند های دیور و لنوین خریدند. دقیقا از همینجا رویاهای بزرگ برای او شکل گرفت. او از سنین نوجوانی به عنوان یک مدل لباس پا به صنعت مد گذاشت.

کارولینا هررا در سن 18 سالگی به تشویق والدینش با مردی جوان از خانواده ای مرفه در ونزوئلا ازدواج کرد و صاحب دو فرزند دختر شد اما چند سال بعد این رابطه به طلاق ختم شد. او چند سال بعد مجددا ازدواج کرد و در سال 1980 در سن 40 سالگی به همراه همسر و فرزندان خود به نیویورک آمریکا مهاجرت کردند.

کارولینا هررا با برگزاری یک شو خانگی با 20 لباسی که از قبل طراحی و دوخته بود و دعوت دوستانش کار خود را شروع کرد. به سرعت لباس های طراحی شده توسط او بین مردم شهر مورد پسند واقع شد و هر شخصی از دیدن لباس های طراحی شده توسط او غافلگیر می شد.

کارولینا هررا توانست فعالیت خود را گسترده تر کند و علاوه بر طراحی لباس عروس خط تولید دیگر محصولات خود را به نام اختصاری “CH” در سال 1986 راه اندازی کند.

امروزه چهره های مشهوری همچون لیدی گاگا، ساندرا بولوک، لوپیتا نیونگو و رنه زلوگر از محصولات برند Carolina Herrera استفاده می کنند. همچنین لباس عروسی که کرستین استوارت در فیلم Twilight بر تن کرده بود از طراحی های او بوده است.

اولین عطر کارولینا هررا در سال 1988 به بازار عرضه شد. رایحه ای با نت پایه ای از یاس، که تصویری از منظره یک دست پوشیده از گل بیرون پنجره خانه او در ونزوئلا را تداعی می کرد.

در ژانویه سال 2016 برند Carolina Herrera با عرضه عطر گود گرل بزرگترین اتفاق کمپانی خود را رقم زد. چهره تبلیغاتی این ادکلن، کارلی کلاوس مدل زیبا آمریکایی بود.

برخی از افتخارات کارولینا هررا :

مدال طلای ترنومنت اسپانیایی ملکه صوفیا در سال 1997
طراح سال لباس زنانه 2004
جایزه Lifetime Achivment طراحی مد و فشن آمریکا سال 2008
جایزه بین المللی superstar، طراحی استایل و دیزان سال 1012
جایزه Couture Council برای هنر مد

در حال نمایش 14 نتیجه