کلوین کلاین

calvin klein

برند عطر و ادکلن کلوین کلاین

کلوین کلاین برند مد و فشن آمریکایی است که توسط کلوین کلاین در اواخر دهه 1960 میلادی تاسیس شد. کلوین کلاین پس از فارغ التحصیل شده از موسسه فناوری مد با راه اندازی خط تولید کت زنانه فعالیت خود را در صنعت مد آغاز نمود و به سرعت تبدیل به امپراطوری مد در آمریکا شد.

 

در حالی که در حدود دهه 1990 میلادی رکود اقتصادی گریبان گیر برندهای سبک کلاسیک پوشاک در آمریکا بود، این برند با خلاقیت خود توانست وضعیت خود را بهبود ببخشد.

 

کمپانی Calvin Klein در زمینه های دیگر نیز از جمله عطر و جواهرات به برندی برجسته تبدیل شد ضمن اینکه تبلیغات جنجالی این برند برای محصولاتش در این موضوع تاثیر داشته است.

 

کلوین کلاین با راه اندازی خط تولید شلوار جین های خود که در پشت جیب آن ها لوگو “CK” مخفف نام برند Calvin Klein نقش بسته بود با موفقیتی خیره کننده رو به رو شد.

 

این موفقیت ها ادامه دار بود تا به قلم روزنامه تایمز، کلوین کلین به یکی از 25 فرد تاثیر گذار آمریکا در دهه 1980 میلادی تبدیل شده بود.

 

اولین ادکلن برند Calvin Klein در سال 1981 وارد بازار شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد. کلوین کلین با امحصولاتی همچون آبسشن (Obsession) (در سال 1985 برای بانوان و 1986 برای آقایان، CK One و ادکلن ایفوریا (در سال 2005 برای بانوان و 2006 برای آقایان) موفقیت چشگیری به دست آورد. این کمپانی تا به حال 158 عطر به بازار جهانی معرفی کرده است.

در حال نمایش 5 نتیجه