نکاتی درباره نگهداری و استفاده عطر

نکات استفاده و نگهداری از عطر

5/5 - (1 امتیاز)
  • تاریخ درج : 8 آذر 99
  • نویسنده : دانیال رسولی

نکاتی کاربردی برای استفاده ی صحیح از عطر ها و نگهداری آنها

در اینکه عطر و ادکلن تمام کننده ی آراستگی و جذابیت شما هستند نمی توان شکی داشت. هنگام ورودتان به یک جمع پس از کاراکترتان، عطری که به خود زده اید بیشترین تاثیر گذاری را از شما در فضا ایجاد خواهد کرد.

بنابراین بسیار اهمیت خواهد داشت که عطری که برای خود بر می گزینید با کاراکترتان دارای تناسب باشد و پیش از هر چیزی به خلق و خو و روحیه تان خوش نشسته باشد. یعنی بتوانید جدای از نام و کیفیت عطر، با ساختار رایحه ی عطر و نت های آغازین و میانی و پایانی آن ارتباط برقرار کنید. در نتیجه به شما پیشنهاد می شود در استفاده از عطر و ادکلن سعی کنید بهترین و محبوب ترین عطر از نظر و سلیقه ی خودتان را انتخاب کنید.

نکته ی مهم دیگر در استفاده از عطرها این است که توجه داشته باشید چه عطری مناسب چه جاییست! شاید برایتان جالب باشد بدانید که عطر ها حتی متناسب برای استفاده در شب و روز، و مناسبت های مختلف و خاص طراحی می شوند. بنابراین در استفاده از عطر و ادکلن بسیار مهم است بدانید در چه جایی از چه عطری استفاده کنید تا کاریزماتیک تر و خواستنی تر باشید. یا در چه فصلی چه رایحه ای را انتخاب کنید که زیباتر و جذاب تر به نظر بیایید. به عنوان مثال عطر هایی که برای استفاده در میهمانی های روز و دوستانه استفاده می کنید بهتر است عطر هایی با رایحه هایی خنک و شاد باشند، و ساختار رایحه شان حسی از نشاط و سرزندگی را در شما القا کند. و یا در میهمانی های شبانه پیشنهاد می شود در انتخاب عطرتان، از عطر هایی با ساختاری کمی تلخ و شیرین استفاده کنید، رایحه هایی که در شما و محیط حسی از جنس کاریزما و جذابیت و خاص بودن را تحریک می کند.

نکاتی کاربردی برای استفاده ی صحیح تر از عطر

بهتر است پیش از استفاده از عطرها بدنتان تمیز و خشک باشد. زیرا خیس بودن بدن ماندگاری عطرها را از بین می برد.

در نکات استفاده و نگهداری از عطرتوجه داشته باشید که عطری که استفاده می کنید دست ساز است یا کارخانه ای. لازم است بدانید بهتر است تنها از عطر های دست ساز بر روی پوست تان استفاده کنید. و عطر های غیر دست ساز را روی لباس تان اسپری کنید.

عطر ها را روی قسمت هایی از بدن تان که دارای نبض هستند اسپری کنید. مانند بنا گوش، قسمت داخلی مچ دست، قسمت داخلی و تا شدگی آرنج، استخوان ترقوه. اینکار به پخش و ماندگاری عطر در محیط کمک می کند. و جالب است بدانید اسپری کردن عطر روی موها یکی از مواردی ست که ماندگاری و پخش بو در هوا را تشدید می کند.

در هنگام اسپری کردن عطر روی لباس تان به خاطر داشته باشید که تعداد اسپری هایی که روی پیراهن تان می کنید فرد ( 3 پاف ) باشد. زیرا اسپری کردن عطر به صورت زوج ( 2 یا 4 پاف ) روی بدن موجب می شود ذرات عطر در هوا با هم خنثی شوند و پخش بو در هوا را ضعیف می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب‌ها:

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

    • محمد عبدی
    • 2 سال پیش

    بسیار جالب بود واطلاعات جامعی را گویا بود ممنون از توضیحات خوبتون

نام شما
ایمیل شما
دیدگاه شما

preloader