رایحه های متلف در انواع عطر

رایحه های مختلف در انواع عطر

4.3/5 - (102 امتیاز)
 • تاریخ درج : 18 آبان 99
 • نویسنده : دانیال رسولی

رایحه های مختلف در انواع عطر و ادکلن

 

چقدر با رایحه های مختلف در عطر و ادکلن آشنا هستید؟ دسته بندی انواع رایحه عطرها بر چه اساسی انجام می شود؟ و هر کدام از آنها چه ویژگی هایی دارند؟ برای تقسیم بندی عطر ها قوانین خاصی وجود ندارد. اما می توان به صورت کلی آنها را بر اساس طبع، رایحه، فصل، جنسیت و غیره … تقسیم بندی کرد.

به طور کلی می توان عطر ها را بر اساس رایحه به دو گروه تقسیم بندی کرد. گروه عطر های سنتی یا کلاسیک و گروه عطر های مدرن.

 

گروه عطر های سنتی یا کلاسیک

 

رایحه گل : گرفتن عصاره یک گل خاص برای مثال، عطر گل محمدی در عطر ورساچه صورتی، عطر گل یاس در تیری ماگلر الین و …

 

رایحه دسته گلها : ترکیب عصاره چند گل با هم، مانند مون پاریس عطری با طبع معتدل و رایحه شیرین و پخش بو بسیار قوی و ماندگار از گل های یاس، شکوفه پرتقال و گل صد تومانی.

 

رایحه شرقی : رایحه های بسیار سنگینی و معمولا از ترکیب ادویه ای تشکیل شده، و برای نمونه می توان اسپایس بمب، که ساختار رایحه ی آن ترکیبی از ادویه گرم، دارچین، تنباکو، چرم با طبعی گرم و رایحه ایی کلاسیک و تلخ دارد را نام برد.

 

رایحه چوب : رایحه ی چوبی یکی از رایحه های محبوب سبک کلاسیک است. و معمولا تلفیقی از رایحه چرم، چوب و دودی می باشد. و برای مثال، کرید اونتوس که از طبعی گرم و رایحه ی ترش، شیرین و تلخ تشکیل شده است.

 

رایحه چرم : معمولا به خاطر بوی ناخوشایند چرم آن را با رایحه های مختلف ترکیب می کنند. مثل پاکو رابان وان میلیون که از ادویه گرم، دارچین، مرکبات، چرم، کهربا و رز تشکیل شده، و با طبعی گرم و رایحه ای شیرین، با شکوه و سحر انگیز دارد.

 

 

گروه عطر های مدرن

 

رایحه سبز : این رایحه شبیه بوی برگ سبز درختان تازه یا له شده است، و یا بوی هرس کردن چمن و بوی خیار تازه . مانند: دانهیل دیزایر بلو یک عطر با رایحه سبز و آروماتیک و شیرین با طبعی خنک.

 

رایحه آبی : این عطر به نام اقیانوسی هم معروف است، و تداعی گر صبحی دل انگیز و زیبا است، و حس تازه، خنک و رطوبت را القا می کند. برای نمونه آکوا بولگاری عطری مملو از انرژی که نت آغازی با پرتقال شروع و بعد از مدتی نت میانی با رایحه بهار نارنج و ترکیبات آب،  رایحه تلخ و طبعی خنک را به مخاطب می دهد، و نت پایانی از نعناع و عود سفید تشکیل شده است.

 

رایحه مرکبات : برای تولید این عطر از رایحه پرتقال، ترنج، لیمو شیرین یا ترش و … استفاده می شود. برای مثال عطر آکوا دی جیو که در نت ابتدایی آن بوی ترنج، لیمو ترش به مشام می رسد و بعد از مدتی در نت میانی رایحه گل های خوشبو و گیاهان معطر و در آخر با رایحه چوب به پایان می رسد، و طبع خنک و رایحه ترشی دارد.

 

رایحه میوه ای : این عطر از میوه های مختلفی به جزء مرکبات ساخته شده، مثل انواع انگور ها، انجیر، سیب و … که می توان برای نمونه عطر نینا از کمپانی نینا ریچی را نام برد، عطری جدید و افسانه ای برای مخاطبین جوان، رایحه اولیه با لیمو ترش تازه شروع و پس از مدتی در نت میانی با گل های معطر، بادام و سیب سبز به مشام می رسد، که لبخند را بی اختیار بر لبان شما می آورد.

 

رایحه خوراکی : این عطر یکی از جالب ترین عطر های مدرن و جدید است که طرفداران زیادی دارد، و از خوراکی های مختلف برای ایجاد رایحه های متفاوت، مثل رایحه قهوه، کارامل، دسر، کاکائو، شیرینی و غیره در تولید آنها استفاده می کنند. مانند گود گرل که رایحه آغازی با قهوه و بادام شروع می شود و رایحه میانی آن از گل های خوشبو تشکیل شده و رایحه پایانی، با کاکائو، وانیل، دانه تونکا و چوب، و طبعی گرم و رایحه شیرین و اسرار آمیز دارد.

4.3/5 - (102 امتیاز)
برچسب‌ها:

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

  • ویدا سلمانی
  • 3 سال پیش

  با سلام ممنون از مطالب خوبتان

  • ویدا سلمانی
  • 2 سال پیش

  سلام ممنون میشم مطالب زیادی بذارید با تشکر

  • سمانه محمدی
  • 1 سال پیش

  عالی بود
  Perfect
  کاربردی مختصر مفید توضیح دادید
  جاهای دیگه هم در مورد عطر خونده بودم ولی مطالب رو سنگین کردن و پیچیده ابنجا عالی بود

نام شما
ایمیل شما
دیدگاه شما

preloader